Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Zdravý úsměv

Zdravý úsměv jako dlouhodobá aktivita SZŠ Kroměříž je zdravotně preventivní program, který je zaměřený na děti předškolního věku. Cílem projektu je naučit děti v mateřských školách správné technice čištění chrupu, obecné péči o orální zdraví, napomoci ke vzniku celoživotního návyku spojeného s čištěním zubů, podle možností ovlivnit i rodiče dětí tím, že se správný postup naučí, pochopí jeho význam a budou v čištění chrupu a ochraně orálního zdraví své děti podporovat.

Projekt Zdravý úsměv

Tento projekt je rozpracován do 6 výukových lekcí, V těchto lekcích se děti teoreticky i prakticky učí péči o svůj chrup. K dispozici jsou různé pomůcky – pracovní listy (slouží jako omalovánky a jsou zaměřeny tematicky), modely zubů, plakáty, plyšová zvířátka se zabudovaným modelem chrupu. Také děti při každé lekci obdrží motivační dárky se zaměřením na ústní hygienu – zubní kartáčky, zubní pasty, obrázky, bonbónky s motivem zoubku šetřící chrup, omalovánky, říkanky atd. Na škole probíhá tento projekt již od školního roku 2001/2002. Zaměřujeme se na kroměřížské MŠ.

Témata lekcí:

  1. lekce – Výchova k ústní hygieně
  2. lekce – Anatomie – stavba zubu, typy zubů
  3. lekce – Výživa – jídelníček
  4. lekce – Vznik zubního kazu
  5. lekce – Úloha fluoridů v prevenci
  6. lekce – Závěrečné cvičení dětí – opakování