Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Analýza literárních děl a maturitní seminář z CJL pro 4.A

Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře a rádi o knihách diskutujete s ostatními, jsou čtenářské dílny určeny právě pro vás. Hlavním cílem této aktivity je žákům představit zajímavé tituly, inspirovat účastníky k četbě svým hodnocením či doporučením určitých knih. Čtenářské dílny rozvíjejí u žáků nejen jejich fantazii a slovní zásobu, ale i schopnost argumentovat, vyjádřit vlastní názor nebo získat informace o současném literárním světě.

Knihy na stole

Náplň čtenářských dílen tvoří sám účastník. Je na něm, kterou knihu představí ostatním žákům a o kterém titulu se účastníci dozví zajímavé informace. Součástí tohoto setkání je také četba vybraného úryvku z dané knihy a následná diskuse týkající se literárních poznatků. Čtenářské dílny nepochybně přispívají u žáků k rozvíjení čtenářské gramotnosti, jež ovlivňuje jejich další vzdělávání a postoj k životu.

Mgr. Patrik Dudek