Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Praktická sestra

Co byste měli vědět o studijním oboru

Obor Praktická sestra je 4-letý obor ukončený maturitní zkouškou. Není to běžný studijní obor, je výjimečný! V průběhu studia vám totiž umožní dospět. Fyzicky, psychicky, mentálně i sociálně. Někdy to půjde ztuha, někdy to zabolí, někdy budete vyděšení, někdy překvapení, ale nikdy, nikdy to nebude nuda! Než odmaturujete, odhalíte mnohá tajemství lidského těla i ducha a užasnete nad jejich dokonalostí. V průběhu studia zažijete všeobecně vzdělávací i odborné předměty. Poprvé budete moci uplatnit teoretické znalosti v praxi ve 3. ročníku. Hrdě a s pocitem velké odpovědnosti budete poskytovat nejprve základní ošetřovatelskou péči než se postupně dopracujete k podávání léků, aplikaci injekcí a k dalším odborným výkonům. Maturovat budete z českého jazyka a literatury, z cizího jazyka nebo z matematiky (to bude otázka vaší volby) a ze tří odborných předmětů: z ošetřovatelství, z psychologie a z praxe.

Studenti oboru praktická sestra ve vestibulu

 

Jaké bude vaše uplatnění?

Praktická sestra je odborným zdravotnickým pracovníkem. Uplatníte se nejčastěji v nemocnicích, na klinikách a v lékařských ambulancích. Vždy budete důležitou součástí zdravotnického týmu, nepostradatelným spolupracovníkem lékaře a advokátem pacientů.

Pochopili jste? Budete užiteční a budete vykonávat smysluplnou práci pro osoby, kteří vaši pomoc skutečně potřebují. A protože informací a vzdělávání není nikdy dost - budete také připraveni pro další studium. V oblasti zdravotnického vzdělávání můžete volit z široké nabídky specializací, které se většinou studují na vysoké škole: fyzioterapie, zdravotnický záchranář, nutriční terapeut, radiologický asistent, dentální hygiena, ergoterapie, porodní asistence, zdravotní laborant aj.

Vaše profesní kariéra bude slibně nastartovaná.

Výuka v odborné učebně

 

Výuka v odborné učebně