Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Dobrovolnictví

Střední zdravotnická škola nabízí svým žákům různorodé mimoškolní aktivity a mezi ně se již několikátý rok řadí i dobrovolnický program. Dobrovolnické aktivity se v minulosti realizovali ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Spektrum o.s., jehož hlavním cílem bylo prostřednictvím dobrovolníků zlepšovat psychosociální podmínky klientům v sociálních službách a zdravotnických zařízení. Dobrovolníci z řad žáků chodili navštěvovat dlouhodobě nemocné, zdravotně postižené či seniory do různých zařízení a podíleli se na vyplnění jejich volného času čtením, výtvarnými činnostmi, zpěvem apod.

Dobrovolníci a potravinová sbírka

Nyní je dobrovolnický program realizovaný ve spolupráci s centrem Adra, kdy v součinnosti s koordinátorkou jsou dobrovolníci proškoleni, pojištěni a zapojují se do dobrovolnických programů ve zdravotnických a sociálních službách. Jedním z velmi známých studentských programů, který byl realizovaný i v minulém školním roce je „Studentská kavárna", jejimž hlavním cílem je navodit příjemnou atmosféru při konzumaci teplého nápoje, který nemocným, klientům nabízí dobrovolníci v NMS a prostřednictvím něho rozvíjí konverzaci a nabízejí různé aktivity (hraní společenských her, čtení, doprovod na vycházky,..).

V letošním roce se do dobrovolnického programu zapojili žáci téměř ze všech tříd naší školy. Jsem velmi ráda, že nabídka dobrovolnictví oslovila i žáky prvních ročníků, čímž je vítáme do party super lidí, kteří si umí najít čas i pro jiné a tím je udělat šťastnějšími. Mimo výše uvedené dobrovolnické programy se studenti naší školy zapojují do charitativních sbírek pro nemocné děti či onkologicky nemocné a potravinových sbírek. Všem za tyto realizované programy a aktivity patří velké poděkování.

Malá Barbora

Další aktivity:

Potravinové sbírky
Den proti rakovině

Je sbírková preventivní akce.

Srdíčkové dny

Pomáhají vážně nemocným dětem v České republice.

Společně s ADROU Frýdek - Mýstek 

Pomoc při organizaci Ponožkového plesu Sociálních služeb města Kroměříž.Dobrovolnice na plese SSKM

 

"Sami cítíme, že to, co děláme, je jenom kapka v oceánu. Ale oceánu by něco scházelo, kdyby tam ta kapka chyběla."    - Matka Tereza -

Dobrovolnice na plese SSKM