Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Jaké je studium na naší zdravce?

No jaké? Pojďme si první něco říci o oborech na naší škole...

Studium u nás na Střední zdravotnické škole v Kroměříži probíhá ve dvou oborech. Je to praktická sestra a sociální pracovník. Každý student projde, jak teoretické, tak samozřejmě i praktické bloky výuky, které obsahují i odbornou praxi v spolupracujících institucí. Každý student si projde hned několika segmenty daného studijního oboru, aby si našel své budoucí povolání opravdu ušité na míru.

Žáci jdou na praxi ve vestibulu

No a co třeba předměty...

Obecné předměty jsou základ, takže se nemusíte bát, že tento základ zde nebude. Avšak studium je primárně zaměřeno na odbornou výuku, takže obecných předmětů počas studia bude ubýat. Dějepis a fyzika jsou jen do druhého ročníku a matematika, tak ta je jen do třetího. Takže z původních víc jak deseti předmětů se dostanete na přijatelných 6 předmětů, ovšem počítá se zde i praxe a tělocvik.

Výuka v teoretických předmětech probíhá převážně výkladem vyučujícího, avšak nebojte, že by vás nezapojoval do dění v hodině - přesně v tyto momenty musíte myslet na to, že dostáváte malé body, které mohou být mnohdy užitečné, třeba na pololetí, když máte nerozhodnou známku.

A co bychom to byli za školu bez volnočasových aktivit?

Samozřejmě se nebojte, že se studium týká jen obených a odborných předmětů. V obsahu studia se objeví hudební, výtvarná i tělovýchovná výchova. Můžete si zvolit ze spousty kroužků a volitelných předmětů a ve druhém ročníku dostanete možnost si udělat masérský kurz! A věřte, ten se vždy vyplatí mít.

 

                                   

 

Informační odpoledne pro zájemce o VOŠ

Pro zájemce o studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra jsme připravili tři informační odpoledne. Rezervace nutná: 15.4. 15.5.

Soutěž v obvazové technice

V pondělí 25.3 2024 proběhla soutěž 1. ročníku praktických sester v obvazové technice.

Krajské kolo Ekonomické olympiády na Fakultě ekonomiky a managementu ve Zlíně

I v letošním roce se naše škola probojovala do krajského kola Ekonomické olympiády, které se opět konalo v reprezentativních prostorách Fakulty ekonomiky a managementu UTB ve Zlíně. Naše barvy hájila Denisa Prachařová ze 3.A. Test,...

Exkurze do domova se zvláštním režimem

Třída 2.S navštívila v rámci výuky Pečovatelství pobytovou službu pro osoby trpící stařeckou či jinou demencí - DZR Strom života.

Maturitní období se blíží!

Studenti čtvrtého ročníku se připravují na maturitu.

Další úspěch v celorepublikové soutěži

2. místo pro Vojtu! Blahopřejeme!

XVIII. ročník festivalu ošetřovatelských kazuistik ve Zlíně

Naši školu reprezentoval Benjamin Skřička.

Regionální kolo Olympiády v klinické propedeutice

Soutěžící opět potvrdili vysokou odbornou úroveň.

Amerikou literární se Stanislavem Kolářem

Ve středu 20. března se třídy 3.A a 3.S zúčastnily tematické přednášky s názvem Literární toulky Amerikou. Tu proslovil vzácný host, doc. PhDr. Stanislav Kolář, Dr., jenž k nám přijel z Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

volební urna

Výsledky voleb do školské rady

Volby do školské rady se konaly ve čtvrtek 21.3.2024.