Jaké je studium na naší zdravce?

No jaké? Pojďme si první něco říci o oborech na naší škole...

Studium u nás na Střední zdravotnické škole v Kroměříži probíhá ve dvou oborech. Je to praktická sestra a sociální pracovník. Každý student projde, jak teoretické, tak samozřejmě i praktické bloky výuky, které obsahují i odbornou praxi v spolupracujících institucí. Každý student si projde hned několika segmenty daného studijního oboru, aby si našel své budoucí povolání opravdu ušité na míru.

Žáci jdou na praxi ve vestibulu

No a co třeba předmety...

Obecné předměty jsou základ, takže se nemusíte bát, že tento základ zde nebude. Avšak studium je primárně zaměřeno na odbornou výuku, takže obecných předmětů počas studia bude ubýat. Dějepis a fyzika jsou jen do druhého ročníku a matematika, tak ta je jen do třetího. Takže z původních víc jak deseti předmětů se dostanete na přijatelných 6 předmětů, ovšem počítá se zde i praxe a tělocvik.

Výuka v teoretických předmětech probíhá převážně výkladem vyučujícího, avšak nebojte, že by vás nezapojoval do dění v hodině - přesně v tyto momenty musíte myslet na to, že dostáváte malé body, které mohou být mnohdy užitečné, třeba na pololetí, když máte nerozhodnou známku.

A co bychom to byli za školu bez volnočasových aktivit?

Samozřejmě se nebojte, že se studium týká jen obených a odborných předmětů. V obsahu studia se objeví hudební, výtvarná i tělovýchovná výchova. Můžete si zvolit ze spousty kroužků a volitelných předmětů a ve druhém ročníku dostanete možnost si udělat masérský kurz! A věřte, ten se vždy vyplatí mít.

 

                                   

 

Studentky během projektového týdne

Projektová výuka ve výuce anglického jazyka na SZŠ KM

Žáci tříd 2.B, 3.A a 3.S se v listopadu roku 2021 zapojili v hodinách anglického jazyka do projektového týdne výuky, v jehož rámci připravovali videa o své škole. Ve spolupráci s vyučujícím si rozdělili role – kameramana-editora videa,...

Fotografie z přednášky

Výuka Ošetřovatelství trochu jinak

Co jsem se dozvěděla z přednášky od člověka s poruchou sluchu?

Z přednášky jsem se dozvěděla mnoho nových věcí, které se určitě hodí do budoucna. P. Loučka nám ukázal přístroje, které neslyšící lidé používají.

Naši studenti v domově pro seniory

Praxe v Domově pro seniory U Kašny

Třetí ročník oboru Sociální činnost zahájil v letošním školním roce učební praxi v Domově pro seniory U Kašny. Kromě nácviku úkonů přímé obslužné péče a ošetřovatelské rehabilitace se zaměřujeme i na přípravy aktivizací...

Setkání se začínající spisovatelkou Veronikou Doskočilovou

Dne 19. 11. 2021 proběhla v rámci hodin českého jazyka a literatury ve třídě 3.S beseda se začínající mladou spisovatelkou, slečnou Veronikou Doskočilovou. Slečna Doskočilová s námi strávila dvě vyučovací hodiny, ve kterých nás...

Fotografie z Covid jednotky

Praxe na Covid jednotce

Žáci 5. ročníku večerního studia, kteří absolvují praxi v Nemocnici Milosrdných sester v Kroměříži, vypomáhali na covidové jednotce. V nemocnici je hospitalizováno mnoho covid pozitivních pacientů, proto vedení nemocnice požádalo...

Praktické ukázky

Veletrh práce ve zdravotnictví Olomouc

Dne 10.11. 2021 se maturitní ročníky vydali na Veletrh práce ve zdravotnictví, který se uskutečnil v Clarion Congress Hotelu v Olomouci. Tato akce pod záštitou hlavního organizátora MUDr. Ondřeje Česáka umožnila našim studentům získat...

Třída u videokonference

Konference – Virtuální realita a její využití při aktivizaci seniorů

V rámci páteční výuky jsme měli možnost zhlédnout několik příspěvků z odborné konference, která měla za úkol seznámit pracovníky z domovů pro seniory s novým projektem, a to s virtuální realitou pro seniory.

Koláčky

Alternativní směry ve stravování

Dne 26.10.2021 v předmětu pečovatelství proběhla v rámci probíraného tématu "Péče o výživu" prezentace aktuálních alternativních směrů ve stravování.

Skupinové foto

Vývojová psychologie tak trochu jinak

V pátek 22. 10. 2021 jsme do hodiny vývojové psychologie pozvali vrchní sestru z gynekologicko-porodnického oddělení Kroměřížské nemocnice, Bc. Kláru Čečatkovou.

Exkurze na oddělení Centrální sterilizace

Dne 12. a 13. října jsme s našimi studenty druhých ročníků navštívili oddělení Centrální sterilizace Kroměřížské nemocnice.