Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

10. 11. 2023

Dvouhodinový program o poruchách příjmů potravy

Dvouhodinový program o poruchách příjmů potravy

V pondělí 6. listopadu žáci druhého ročníku oborů Praktická sestra a Sociální činnost strávili podnětné dvě vyučovací hodiny s panem Přemyslem Šeděnkou ze Zlína, jenž pro ně proslovil přednášku vztahující se k poruchám příjmů potravy, zejména pak k mentální anorexii a bulimii. 


Tato přednáška byla zajištěna pracovníky Školního poradenského pracoviště.

Žáky velmi zaujatě vtáhl do diskuze o tom, jaké jsou jejich vlastní zážitky s poruchami příjmu potravy, pohovořil o pěti základních příčinách vzniku těchto poruch (jako jsou například přílišné očekávání rodiny a okolí, psychické zvládání vlastního tělesného vývoje v období puberty nebo traumatické zážitky rozličného typu) a odkázal také na instituce, na něž se mohou všichni v případě potřeby obrátit. Jak totiž praví stará zkušenost: nikdy nemusíš být na nic sám. 

Závěr přednášky doplnil vlastním příběhem, jelikož si sám touto neblahou zkušeností musel v době svého dospívání projít.

O tom, že se žákům program líbil, jistě svědčí věcné dotazy, které byly panu lektorovi v průběhu programu kladeny.

 

Mgr. Barbora Hofrová