Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

27. 6. 2022

Ohlédnutí za dobrovolnictvím v roce 2021/2022

Ohlédnutí za dobrovolnictvím v roce 2021/2022

Dobrovolnictví má na naší škole dlouhodobou tradici. Ani v letošním školním roce nás neodradila covidová opatření a v dobrovolnických aktivitách jsme s velkým nasazením pokračovali.


V průběhu září proběhl na naší škole nábor nových dobrovolníku ve spolupráci s organizací Adra a v říjnu jejich proškolení. Po těchto vstupních krocích se děvčata zapojila do studentského programu SetKávárna, který probíhá ve spolupráci s Nemocnicí Milosrdných sester na Malém Vale. V rámci tohoto programu chodí dobrovolnice za pacienty na různá oddělení nemocnice a dle jejich přání s nimi tráví volný čas procházkami, posezením u kávy či čaje, hraním společenských her nebo předčítáním či rozhovorem. Naše návštěvy v programu SetKávárny nám bohužel zkomplikovala přísná covidová opatření a na několik měsíců jsme setkávání museli pozastavit.

Během září jsme se dále zapojili do celostátní charitativní sbírky „Srdíčkové dny“, kde jsme se prodejem upomínkových předmětů podíleli na získání financí na rehabilitační léčbu zdravotně postiženého dítěte.

I přes všechny překážky jsme se rozhodli pacientům zpříjemnit předvánoční čas a zorganizovali jsme ve škole sbírku drobných dárečků pro seniory, které jim byly předány při akci s názvem „Zpívání koled s Adrou“.

Na jaře se postupně uvolňovala covidová omezení, a tím nám bylo umožněno opět nastoupit do rozjetého vlaku a obnovit návštěvy u pacientů. V měsíci březnu a květnu jsme se jako každý rok zapojili do dvou charitativních sbírek: „Srdíčkové dny“ a v rámci Ligy proti rakovině do prodeje všem známých žlutých kytiček.

V březnu se žákyně z prvních ročníků rozhodly rozšířit řady našich dosavadních dobrovolníků, proběhlo pro ně druhé kolo školení, aby se do konce školního roku mohly zapojit do SetKávárny. Za tuto iniciativu jsme velmi vděčni a každého nového dobrovolníka mezi sebe rádi přivítáme.

Při ohlédnutí za letošním školním rokem můžu zkonstatovat, že jsme odvedli opravdu velký kus práce nejen na sobě, ale hlavně pro druhé, kterým jsme mnohdy maličkostí rozzářili den a pomohli překonat samotu či nemoc. Jako koordinátorka dobrovolnictví na naší škole bych moc ráda poděkovala žákyním prvních a druhých ročníků, které se staly aktivními dobrovolníky, a všem studentům a kolegům, kteří se zapojili do charitativních sbírek.

Přeji Vám krásné léto!

Mgr. Barbora Malá, koordinátorka