Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

14. 5. 2024

Černobyl 01:23:40

Černobyl 01:23:40

V pondělí 13. května zavítal na naši školu speciální host.


Byl jím Ing. Pavel Novotný, Ph.D. z ČVUT v Praze, jenž pro žáky druhých ročníků proslovil dějepisnou přednášku vztahující se k největší jaderné katastrofě lidských dějin – výbuchu čtvrtého bloku jaderné elektrárny v Černobylu, k němuž došlo v dubnu 1986.

Přednášející žákům objasnil základní principy fungování jaderné elektrárny jako takové a následně se ve svém výkladu přesunul k tomu nejpodstatnějšímu, totiž rekonstrukci toho, co se osudné noci ve velíně vlastně stalo. Svou přednášku doplnil zajímavým fotografickým materiálem, pohovořil o ideologické situaci, která SSSR tehdy ovládala, a zaměřil se také na zdravotní důsledky této události. 

Za přednášku panu doktorovi děkujeme a pevně věříme, že naše žáky podnítila k tomu, aby se zamysleli nad negativní sílou ideologie a mocnou sílou přírody.  

 

PK CJL a společenskovědních předmětů