Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

8. 5. 2025

Celostátní soutěž první pomoci

Celostátní soutěž první pomoci

S radostí a nadšením jsme se vydaly na Mělnicko, do tábora Domu dětí a mládeže Mělník ve Lhotce u Mělníka.


Čtyřčlenné družstvo děvčat oboru Praktická sestra soutěžilo v konkurenci osmnácti družstev středních zdravotnických škol z celé republiky v poskytování první pomoci. Své znalosti a dovednosti žákyně prokazovaly po dva dny. Nejprve ve večerních a nočních hodinách zachraňovaly s čelovkami na hlavě na místním nádraží popálené zraněné po výbuchu, kteří navíc vykazovali požití alkoholu či drog. Následující den pak probíhaly lesem a skalami a poskytovaly pomoc při hromadné autonehodě, zraněnému po pádu padákem a zraněným po srážce s vlakem.

Pro soutěžící byl připraven velmi zajímavý doplňkový program zaměřený na prevenci nádoru prsu a šourku, jež organizátoři nazvali „Ruce na prsa a koule aneb detekce nádoru v prsech a šourku“. Dále si soutěžící mohli vyzkoušet práci v ochranném protiinfekčním oděvu, práci s virtuálním trenažérem pro nácvik rehabilitace a na vlastní kůži mohli zažít smyslová i pohybová omezení při použití gerontologického simulátoru.

Družstvo naší školy ve složení Natálie Dočkalová, Lucie Holešinská a Pavla Trnečková pod vedením velitelky Terezy Spěváčkové vybojovalo krásné 4. místo a žákyním patří poděkování za zodpovědný a reprezentativní přístup po celou dobu akce. Pobyt doplnily osobitým humorem a týmový růžový klobouček s autentickými triky zaujal i porotce, proto také družstvu udělili ocenění za estetickou stránku. Kromě přátelských kontaktů a cen jsme si z Kokořínska odvezli cenné zkušenosti a krásné zážitky.

 

Mgr. Hana Kovářová

vedoucí kroužku první pomoci

A jak to vidí soutěžící?

„Když jde o život, růžová to jistí!“

Ve dnech 29. – 30. dubna 2025 se naše studentská výprava s odvážnou paní učitelkou Kovářovou vydala na celostátní soutěž v první pomoci, která se konala v Mělníku. Cesta z Kroměříže trvala pět hodin. Během ní jsme si krátily čas luštěním osmisměrek nebo pletením copánků. Do tábora ve Lhotce u Mělníka jsme dorazily krátce po poledni. Drobným zklamáním bylo zjištění, že nebudeme bydlet společně v jedné chatce, ale i to jsme dokázaly s humorem zvládnout – i když dvě z nás nakonec spaly na zemi. Večer nás čekala první část soutěže. Vylosovaly jsme si startovní číslo 16, a tak jsme na řadu přišly až ve 22:15. První modelovou situaci jsme zvládly na výbornou, stejně jako tři další následující den. Získaly jsme celkem 93 bodů, což nás výsledkově srovnalo se 3. místem, ale kvůli zpoždění o 30 sekund jsme obsadily krásné 4. místo.

Velké díky patří paní učitelce Kovářové za její odhodlání, přípravu a trpělivost, bez Vás bychom to nezvládly. Děkuji také celému týmu za nasazení během tréninků i samotné soutěže.

 

Tereza Spěváčková

třída 1.B