Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Orientační měření a semináře

Centrum zdraví při SZŠ Kroměříž od předešlého školního roku pracuje v novém formátu. Reflektuje tak narůstající potřebu znalostí i dovedností potřebných nejen pro udržení vlastního zdraví, ale také pro udržení kvality života všech, o které pečujeme v domácích podmínkách. Žáci jsou spolu s učitelkami odborných předmětů připraveni, aby zájemcům z řad široké veřejnosti vysvětlili, prakticky ukázali i společně procvičili vše, co každý domácí pečující potřebuje znát a umět. Za tímto účelem jsou připraveny ukázky a praktická cvičení. Nabízíme moderní bezbariérové prostředí s možností občerstvení formou potravinových i nápojových automatů.

Nově bude možno navštívit naši školu vždy v pondělí (pouze ve dnech školního vyučování), kdy budou žáci provádět tradiční měření zdravotních ukazatelů (od 13:00 do 14:30) a dále také ve středu, kdy budou (od 13:00 do 14:30) připraveny semináře zaměřené na poskytování domácí péče.

Účast na měření zdravotních ukazatelů (v pondělí) je bez předchozí rezervace. Účast na seminářích (ve středu; pouze ve dnech školního vyučování) je možná pouze po předchozí rezervaci na telefonním čísle sekretariátu: 577 002 250.

Obsah seminářů lze přizpůsobit požadavkům zájemců, maximální počet účastníků je 15. Je třeba se vybavit domácími přezůvkami, neboť program bude probíhat v odborné učebně. Na ostatní akce budou u vstupu do budovy školy připraveny jednorázové návleky. Účast je bezplatná.

V 1. pololetí (od 10. 10. 2022 do 31. 1. 2023) se zaměříme na zásady manipulace a techniky dopomoci v péči o osoby s pohybovým handicapem, na vhodné kompenzační pomůcky a jejich správné používání a také na péči o osoby s inkontinencí, včetně inko pomůcek.

Ve 2. pololetí (od 1. 3. 2023 do 31. 5. 2023) se budeme věnovat praktickému provádění hygieny nesoběstačných a technikám podávání jídla v domácím prostředí.

Pokud se Vámi rezervovaného semináře nemůžete zúčastnit, velmi oceníme, když nás o tom budete informovat. Vaši rezervaci nabídneme dalšímu zájemci.

 

Informační plakát o aktivitách Centra zdraví ve školním roce 2022/2023