Dnes
Navštívili jsme čistírnu odpadních vod v Kroměříži
Prošli jsme celý čisticí proces od nátoku, přes česlovnu, lapač písku, usazovací a dosazovací nádrže, aktivaci, až ke konečnému výtoku vyčištěné vody, která odchází do Moravy. Sledovali jsme jednotlivé fáze biologického čištění, dále získávali nové informace o tom, jaké látky do stokové oblasti patří a nepatří a jaké jsou podmínky pro vypouštění odpadních vod do kanalizace. Celou exkurzi jsme zakončili příjemnou procházkou od čistírny až k naší škole a udělali tak něco pro naše zdraví.
Ing. Aneta Prokopová, Ph.D. a Mgr. František Vejvoda
učitelé přírodovědných předmětů
