Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Dnes

Navštívili jsme čistírnu odpadních vod v Kroměříži

Navštívili jsme čistírnu odpadních vod v Kroměříži

V úterý 23. 6. 2026 navštívila třída 1.B čistírnu odpadních vod v Kroměříži, kde se žáci seznámili s celým procesem čištění odpadních vod.


Prošli jsme celý čisticí proces od nátoku, přes česlovnu, lapač písku, usazovací a dosazovací nádrže, aktivaci, až ke konečnému výtoku vyčištěné vody, která odchází do Moravy. Sledovali jsme jednotlivé fáze biologického čištění, dále získávali nové informace o tom, jaké látky do stokové oblasti patří a nepatří a jaké jsou podmínky pro vypouštění odpadních vod do kanalizace. Celou exkurzi jsme zakončili příjemnou procházkou od čistírny až k naší škole a udělali tak něco pro naše zdraví.

Ing. Aneta Prokopová, Ph.D. a Mgr. František Vejvoda

učitelé přírodovědných předmětů