Valentýn na Barborce

  • 18. Únor 2020 - 9:12

Skupina žáků 4.B ve dnech 5. – 14. 2. 2020 absolvovala dvoutýdenní praxi v Domově pro osoby se zdravotním postižení, kde žáci v rámci praxe uspořádali pro klienty valentýnský program.

Čtvrtek 13.2. byl ve znamení výroby valentýnek. Jejich výroba byla, co se týče fantazie, opravdu velmi bohatá. Každý z klientů měl možnost si vyrobit valentýnek kolik chtěl a měl i možnost využít předem připravené předlohy nebo si vyrobit svou vlastní. Čtvrteční program měl u klientů Barborky velký úspěch. Do výroby se s chutí zapojili i klienti s těžkým stupněm tělesného handicapu.

Následující den byl pak v duchu valentýnské veselice. Ihned po snídani se klienti na všech odděleních sešli v kuchyňce se studenty a společnou prací si připravili dezert k odpolední kávě.
Do pečení se zapojily i pečovatelky, takže doslova pekla celá Barborka. Dopolední program pak byl doplněn přípravou kostýmů na masopustní karneval, který se bude na Barborce konat 3.3. 2020.

Poznali jsme, že i v zařízení sociálních služeb je možné vytvořit rodinnou atmosféru a doufáme, že jsme k ní malou mírou přispěli i my.

 Mgr. Lucie Skácelíková

Fotogalerie zde


Související články