Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Semináře a přednášky

Centrum zdraví při SZŠ Kroměříž od letošního školního roku pracuje v novém formátu. Reflektuje tak narůstající potřebu znalostí i dovedností potřebných nejen pro udržení vlastního zdraví, ale také pro udržení kvality života všech, o které pečujeme v domácích podmínkách. Žáci spolu s učitelkami odborných předmětů jsou připraveni, aby zájemcům z řad široké veřejnosti vysvětlili, prakticky ukázali i společně procvičili vše, co každý domácí pečující potřebuje znát a umět. Za tímto účelem jsou připraveny přednášky, ukázky i praktická cvičení. Nabízíme moderní bezbariérové prostředí, s možností občerstvení formou potravinových i nápojových automatů.
Nově bude možno navštívit naši školu ve středu, kdy budou žáci provádět tradiční měření zdravotních ukazatelů (od 13:00 do 14:00) a dále také ve čtvrtek, kdy budou (od 14:00 do 15:00) připravena nejrůznější témata zaměřená na zdravotní prevenci, na problematiku chronických onemocnění a poskytování domácí péče.
Účast na měření zdravotních ukazatelů (ve středu) je bez předchozí rezervace.
Účast na vzdělávacích aktivitách (ve čtvrtek) je možná pouze po předchozí rezervaci. Aktivitu si můžete zarezervovat kliknutím na její název a odesláním elektronického formuláře. Zde naleznete přehled nabízených témat a další podrobnosti, aktivity s praktickým zaměřením mají stanovený maximální počet účastníků, účast je bezplatná.

PŘEHLED AKTIVIT V 1. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU:

Datum typ Název a registrace
4. 11. 2021  Přednáška  Jak se připravit na péči v domácích podmínkách

11. 11. 2021

Seminář  Zásady manipulace a dopomoci v péči o osoby s pohybovým handicapem
18. 11. 2021 Seminář  Kompenzační pomůcky pro osoby s pohybovým omezením a jejich správné používání
25. 11. 2021 Přednáška  Kompenzační pomůcky pro osoby se sluchovým postižením a jejich správné používání
2. 12. 2021 Seminář  Jak pečovat o osoby s inkontinencí, pomůcky
9. 12. 2021 Přednáška  Jak komunikovat a jednat s osobami s Alzheimerovou demencí
16. 12. 2021 Seminář  Hygienická péče o nesoběstačné osoby - zuby a zubní náhrady, vlasy, nehty
6. 1. 2022 Seminář  Hygienická péče – koupel, sprcha
13. 1. 2022 Seminář  Hygiena vyprazdňování
20. 1. 2022 Přednáška  Lekce k přípravě na stáří (životospráva, interiér domácnosti, volnočasové aktivity, vzdělávací aktivity)
27. 1. 2022 Seminář  Příprava a podávání stravy nemocným v domácí péči

 

Program centra zdraví podléhá aktuálním protiepidemickým opatřením. 

Doklady  o bezinfekčnosti, v tištěné nebo elektronické podobě, budou ověřovány při vstupu do budovy školy.
Pro pohyb v prostorách školy je nezbytné používat respirátor.

Pokud je aktivita označena jako seminář, maximální počet účastníků je 15. Na seminář je třeba se vybavit domácími přezůvkami, neboť program bude probíhat v odborné učebně. Na ostatní akce budou připraveny jednorázové návleky u vstupu do budovy školy.


Pokud se Vámi rezervované aktivity nezúčastníte, velmi oceníme, budete-li nás o tom informovat, vaši rezervaci nabídneme dalšímu zájemci.