Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Seminář ruského jazyka

Rusko není jen Putin, hokejová sborná, Gagarin, vodka, komunisté a haldy vytěžené sibiřské hlušiny. Věděli jste například, že v Petrohradu je třikrát více mostů než v Benátkách? Nebo že velikost celé Ruské federace je větší než rozloha Pluta? A to, jak byl největší pravoslavný chrám světa bolševiky vyhozen do vzduchu a po rozpadu Sovětského svazu opět vybudován, jako by nikdy ani nezmizel? Mj. na jeho místě se v době tuhého socialismu nacházel největší termální bazén světa...
Rusko je jiný a fascinující svět vzpírající se jakémukoliv srovnání: v době panování Petra I. zde byla například vybírána daň za vousy. Kdo je chtěl mít, musel zaplatit. Bohatí Rusové si berou sanitku namísto taxi, aby se tak vyhnuli hustému moskevskému provozu. Je zde 15 tajných měst, která nejsou zanesena na žádných mapách, a nachází se zde nejdelší železniční trať světa - Transsibiřská magistrála.
Ruština je jedním ze šesti jednacích jazyků OSN, druhý nejrozšířenější jazyk internetu, jeden ze dvou oficiálních jazyků světového kosmického výzkumu a dost možná nejliterárnější jazyk světa. Pojďme jí tedy společně hovořit!

 

Leták k akci