Vánoce jsou o rozdávání radosti.

  • 18. Prosinec 2015 - 11:34

V rychlém tempu vánoční doby zapomínáme na poselství a příslib, které Vánoce zvěstují. Často býváme v zajetí toho, co všechno ještě musíme stihnout na poslední chvíli. Pospícháme, tlačíme a strkáme se, nechováme se k sobě mile, s úsměvem a s laskavostí. Opravdová krása Vánoc se spíše nachází v jednoduchosti, v prokazování laskavosti, vytváření příjemné atmosféry, klidu, komunikaci, spolupráci, tvořivosti a pomoci jiným.

Žákyně oboru sociální činnost projevily laskavost, našly si čas a připravily vánoční odpoledne pro děti z Dětského domova u Sýpek v Kroměříži. Připravily pro děti hodně činností. Děti vyráběly vánoční stromečky, hvězdy z papíru a sněhuláky. Jiří Smetánka /náš absolvent/ připravil se svými kamarády lanové aktivity. Kdo zdolal vysoký žebřík, za odměnu se „zhoupnul“ na laně. Všichni, kteří vylezli až nahoru, byli velmi odvážní. Jen při pomyšlení na tu výšku se člověku točila hlava. Po sportování náš čekalo velké překvapení. Helena Novotná, Marcela Coufalíková a Petr Antoš, kteří jsou členové kynologické brigády, ukázali dětem práci se psem, základní a sportovní výcvik při hledání zraněných, zachraňování a hledání lidí a záchranu tonoucího.

Vše se konalo ve sportovním areálu školy. Venku bylo zimní počasí, tak jsme se rádi přesunuli do učebny 315, kde už bylo vše nachystáno, vánoční stromeček a dárky. 

Rozsvícený vánoční stromeček a rozzářené oči dětí byly velmi pěkným prožitkem pro všechny. Děti si společně s žáky zazpívaly koledy, ochutnaly cukroví, rozdaly dárky. Dalším velkým překvapením byl vánoční dort se sněhuláky, který připravila kavárna a cukrárna TIZZI. Bylo hezké vidět, jak se některým dělají “boule“ za ušima. Na závěr každé dítě dostalo sponzorské dary od firmy SIKO- koupelny.

Chtěla bych poděkovat každému, kdo se podílel na letošním vánočním odpoledni. Moc děkujeme všem žákům a pedagogům, kteří nám svým darem pomohli vytvořit pro děti nezapomenutelné zážitky. Společně se nám podařilo vytvořit báječnou atmosféru a připravit dětem hezké chvíle, na které budou ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Poděkování patří žákyním oboru  sociální činnost: Tereze, Nikole, Mile, Katce V., Gabči, Nikol a Terce, žákyním 1.B, dále našemu bývalému žákovi Jiřímu Smetánkovi, Laďovi Sedlaříkovi, Heleně Novotné, Marcele Coufalíkové a Petru Antošovi. V neposlední řadě děkujeme moc našim sponzorům: Cukrárna a Kavárna TIZZI, Siko- koupelny.

                Ať pohoda a kouzlo Vánoc jsou naší společnou inspirací po celý nový rok.

Přejeme vám, našim kolegům, spolupracovníkům a žákům, abyste vždy našli tu správnou cestu nejen o Vánocích, ale i v novém roce 2016!

Mgr. Věra Koščová

POSELSTVÍ:

Darujte o příštích Vánocích dar, který má trvalou hodnotu. Dar, který vás nadlouho přežije.        

                      "Prokazujte laskavost a konejte nezištné krásné skutky."

Lepší je kulhat na správné cestě, než kráčet pevným krokem na špatné.


Související články