Turistický kurz na Baldovci

  • 18. Červen 2018 - 6:59

Druhý týden v červnu (11. - 15. června 2018) proběhl turistický kurz určený pro druhé ročníky Střední zdravotnické školy Kroměříž.

Meteorologická předpověď na tento týden nebyla vůbec optimistická, očekávali jsme bouřky, srážky a ochlazení, ale nakonec bylo počasí pro naše aktivity zcela ideální.

První den nás autobus dopravil do Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Výchozí bod naší trasy byl Skalní mlýn, dále jsme pokračovali k Punkevním jeskyním, kde nás čekala velmi atraktivní prohlídka jeskyní a plavba po říčce Punkvě. Po 60 minutové prohlídce jsme si chvíli vystáli frontu na lanovku, která nám ušetřila prudké stoupání po cestě (2,4 km). Lanovkou jsme se dostali k horní vyhlídce propasti Macocha. Odtud jsme pokračovali pěšky po zelené turistické značce nad Pindulou přes Ostrov u Macochy, po červené k Holštejnu a odtud až do cíle po žluté. Celkem jsme měli v nohách 12 km. Druhý a třetí den nás čekaly aktivity v lanovém centru, paintball, lukostřelba a týmové hry. Čtvrtý den jsme hráli fotbal, badminton a někteří nasbírali dokonce i plno borůvek a lesních jahod. Den před odjezdem nesměl chybět táborák a špekáčky, které k turistice neodmyslitelně patří.

Druhé ročníky prokázaly opravdu velké sportovní výkony zejména na horolezecké věži, ale přesvědčili sami sebe i své třídní učitelky Mgr. Věru Koščovou a Petru Garay, že mají nejen skvělou mušku, ale že dokážou být i skvělými týmovými hráči. 

Mgr. Kateřina Kováčová, vedoucí turistického kurzu

Fotogalerie zde

V rámci této akce byly pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ Kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Související články