Studentský život od 1. do 4. ročníku

Co čeká každého žáka na zdravce v průběhu čtyř studijních let? Pojďme si projít jednotlivé roky a seznámit se tak s tím, co vás čeká a nemine!

1. ROČNÍK

Nejprve mě čeká „SEZNAMOVÁK“ ještě před zahájením školy – příroda, sport, bezva hry, poznávání budoucích spolužáků, třídních učitelů a jiných kantorů, očekávání, zvědavost, překvapení……….

Nedá se nic dělat, seznamovák skončil – už se trochu známe – takže „Uč se synu moudrým býti“ ……….

Naštěstí na „zdravce“ se jen pořád neučí, ale také soutěží a docela v zajímavých disciplínách, tak třeba stlaní lůžek – docela se může hodit i pro běžný život………anebo třeba cizojazyčné klání – cizí jazyk je dnes životně nutná potřeba pro všechny…………………………….

Zdravotník pomáhá lidem v nejrůznějších situacích, třeba i na sněhu při zimních sportech, takže by asi měl umět aspoň trochu i lyžovat. Žádný problém, hned v  1.ročníku hurá na „lyžák“……….

Co je celkem dobré, je fakt, že můžeme sami vymýšlet nějaké akce a klidně říkat své názory, co by mohlo být ve škole ještě lepší nebo zajímavější. Předseda Studentské rady to pak projedná s ředitelkou školy a všem společně se nám může ve škole docela líbit………….

Květen,červen – na obzoru první prázdniny na střední škole – v závěru roku se pořád něco děje. Další odborné i sportovní akce, exkurze, kultura, přátelství např. s dětmi z Dětského domova, pomoc potřebným lidem……………….

 

2. ROČNÍK

„Prvák“ mám úspěšně za sebou, čeká mě další rok práce i zábavy. A zase se mi nabízí řada zajímavých akcí, co tak třeba zkusit zapojit se do skupiny Mládež Českého červeného kříže……………

Od září to letí jako voda, za dveřmi jsou Vánoce a na škole to opravdu vypadá velmi vánočně. Každoročně se bavíme při „Vánoční šou“. Dopředu potvrzena dobrá zábava……….

Dobrou průpravou pro další studium po maturitě je nejlépe už ve 2. ročníku zapojit se do tzv. Středoškolské odborné činnosti. Když se dá dohromady zajímavé téma (výběr dle vlastního vkusu), spolupráce s některým učitelem a odhodlání stvořit zajímavou práci, kterou pak představím ostatním ve škole, můžu sobě i druhým dokázat, co ve mně je………….

Také ve 2. ročníku se konají různé soutěže, exkurze nebo sportovní kurzy. Sportovně-turistický kurz se všeobecně líbí , čeká tam na nás pestrý program a pořádně velký kopec legrace……………………….

Při studiu budu často pracovat s počítačem, s internetem. V různých předmětech budu tvořit různé texty, tabulky, prezentace. Počítačová učebna a informační centrum je mi samozřejmě k dispozici……………

Zdraví není nikdy dosti, pohyb a zdravý životní styl mě bude provázet celým studiem. Každoroční „Den zdravé výživy“ bývá ve škole obzvlášť oblíbený a očekávaný, všem nám ten den chutná……….

 

3. ROČNÍK

SLÁVA !!! POLOVINU STUDIA mám za sebou. Jsem ve „třeťáku“ a už toho docela dost znám a umím. Čeká měPRAXE, jaké to tam bude ? Velká změna - poprvé v nemocnici, první skuteční pacienti……….

Zajímavý dlouholetý program školy - spolupráce s mateřskými školami v Programu Zdravý úsměv. Chodíme za dětmi do MŠ a učíme je, jak se starat o zdravé a čisté zoubky. Náramně se může hodit , až i my budeme v budoucnu vychovávat své vlastní děti…………………….

Nezapomínáme na přípravu do školy, všeobecně-vzdělávací předměty chtějí své. V životě budeme potřebovat i matematiku, ekonomiku, základy práva, přehled o historii, o moderní společnosti, samozřejmě se neobejdeme bez kultivovaného písemného i ústního jazykového projevu, vždyť budeme pracovat s lidmi……………………….

Tradiční květnová akce školy – oslava Mezinárodního dne ošetřovatelství – patří k nejvýznamnějším dnům školy. Všichni se pečlivě chystáme a jako každoročně chceme nabídnou občanům města zajímavý program………………………………….

A pokračují programy školy , v nichž se setkáváme s handicapovanými lidmi. Naši pomoc budou potřebovat nejrůznější skupiny lidí, je dobré mít nějaké zkušenosti. Účast na akcích např. s neslyšícími a nedoslýchavými Tě opravdu obohatí…………………………….

 

4. ROČNÍK

Oznamuji všem, že jsem s úspěchem zdolal 1.,2. a 3. ročník, a zodpovědně zahajuji poslední ročník na „zdravce.“ Už vím, z kterých předmětů budu maturovat a už se rozhoduji, kam dát přihlášku na další školu nebo kam dát žádost o zaměstnání. Poslední rok naší třídy………….

Do Vánoc musíme hlavně stihnou STUŽKOVACÍ VEČÍREK. Konečně je vybrané to pravé motto na stužku, teď už jen superprogram, aby se nikdo nenudil, a pojďme na to…….

MATURITNÍ PLES !!!!! Velkolepá akce školy na počest nás – čtvrťáků. Společenská zábava a zejména slavnostní šerpování maturantů v záři světel, hudby a podmanivé atmosféry, na to se fakt nezapomíná……….

I když se především pečlivě chystáme k maturitě, stále je pro nás ve škole připravován zajímavý program. Např. hodiny psychologie, kde jsme rozděleni na skupiny, nás dovedou chytnout za srdce a navíc je v nich tolik praktických rad do života……………………….

"Zvonek zvoní, škola končí, po schodech se točím……Bláznivej den!"

Máme POSLEDNÍ ZVONĚNÍ!!!

 

S úspěchem mým vlastním jsem zvládl i čtvrtý ročník.. Teď už mě čeká ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI neboli MATURITA.

Hodně úspěchů !!!! Střední škola končí, navázaná přátelství však nikoliv……………….