Soutěž v první pomoci v Mladých Bříštích

  • 23. Červen 2014 - 12:59

Ve dnech 18. a 19. června jsem se s dalšími třemi spolužáky, Natálií Lysákovou, Helenou Kocfeldovou a Petrem Topičem, zúčastnila 20. ročníku soutěže v první pomoci s mezinárodní účastí v Mladých Bříštích u Humpolce.

Hned při zahájení jsme losovali startovní číslo. Při 34 přihlášených družstvech jsme absolvovali trať jako 32., což znamenalo stálé čekání. Nikdo z nás nevěděl, do čeho přesně jde, byla to naše první soutěž. První den jsme začali hromadným neštěstím autonehody autobusu. Hned při prvním stanovišti nám došlo, že jsme málo sehraní a natrénovaní, ale u dalších se to jen lepšilo a byl z nás tým. Dále jsme během dvou dnů řešili situace na dalších pěti stanovištích. Postižení trpěli při amputaci, poranění kostí a kloubů, komplikacích náhlých stavů, bezvědomí, ztrátě životních funkcí a nakonec i předčasném porodu. Se všudypřítomnou silnou konkurencí jsme se poprali a šířili dobrou náladu. I naše schopnosti v anglickém jazyce přišly vhod. Při fyzickém testu jsme se pěkně zapotili, ale vydali ze sebe všechny své síly. Pěkným zážitkem bylo připravené překvapení v podobě hry na bubny, kterého jsme se zúčastnili všichni dohromady a s pořádnou energií od nás společně zazněla i Óda na radost.

Na žebříček těch nejlepších jsme se nedostali, ale poslední také neskončili. Dali jsme do toho veškeré úsilí, snahu, odvahu a hlavně to, co jsme se naučili. Jsme si vědomi nedostatků a chyb, kterých jsme se dopustili, ale nebyly to promarněné dny. Dostali jsme se zase o něco výš. Cenné rady a zkušenosti si neseme nejen do dalších soutěží, ale i do života. Pro začátek myslím dobré, ale je zapotřebí se zdokonalovat a pracovat na sobě, abychom mohli vyhrávat.

Koordinátorem nám byla p. uč.  Kovářová, která nás zasvěcuje do tajů první pomoci i v kroužku první pomoci.

Velitelka Hana Měrková

Fotogalerie zde


Související články