Soutěž v obvazové technice

  • 11. Leden 2011 - 23:00

Ve středu 12.1. proběhla v aule školy soutěž v obvazové technice. Soutěžili žáci prvních ročníků, kteří před zraky odborné poroty a diváků obvazovali živé modely z řad svých spolužáků.

S jednotlivými úkoly se nejlépe vypořádala žákyně 1.A Ludmila Liczková, která vybojovala 1. místo. Na 2. pozici se umístila Lucie Burešová taktéž z 1.A, jež se zároveň stala miláčkem publika a odnesla si tak i cenu sympatie. Medailové pozice pak uzavírá zástupkyně 1.B Aneta Zlámalová, jež získala pomyslnou bronzovou medaili.

Vítězům byly předány ceny z rukou odborné poroty, která ocenila nejen vítěze, ale i odvahu všech soutěžících, kteří to neměli vůbec jednoduché.

Se svými pocity se nám svěřila vítězka soutěže Ludmila Liczková.

Rozhovor s vítězkou

Liduško, čekala jsi vítězství ?

Asi by byla fráze říct, že jsem rozhodně vítězství nečekala. Myslím, že každý, kdo se účastní jakékoliv soutěže, podvědomě doufá, že bude nejlepší. Já jsem také doufala. Vím, že jsem měla velmi dobré konkurenty a proto si vítězství cením. Ačkoliv svým spolužačkám jsem vítězství také přála?..

Jaké to bylo obvazovat před tolika lidmi ?

Byla to moje premiéra. Něco jiného je zkoušet si obvazovat navzájem stejně nešikovné spolužáky, nebo bratra doma. Obvazovat pod drobnohledem znalých odbornic bylo psychicky náročné. Klapaly se mi kolena a prsty mi chvilkami tak nějak překážely. Nicméně o nic lepší to zřejmě nebude poprvé v praxi.

Který úkol byl pro Tebe nejtěžší ?

Nejtěžší byl první úkol ? šátkový obvaz dlaně. Teprve po jeho absolvování, jsem se malinko uklidnila.

Jaký obvaz se ti nejlépe povedl ?

Já měla nejlepší pocit z posledního úkolu, což byla bandáž dolní končetiny. Myslím si, že tento typ obvazu mi jde nejlépe.

Jak bys celkově zhodnotila soutěž ?

Bylo poučné porovnat praktické i teoretické znalosti studentů našich prvních ročníků. Myslím, že obě naše třídy jsou velmi vyrovnané a vzájemně jsme si spíše kamarády než soupeři.

Redaktorka: Mgr. H. Matošková

 


Související články