Pro seniory


Seniorské veřejnosti nabízí Střední zdravotnická škola Kroměříž prostory pro dvě volnočasové aktivity. Jedná se o kondiční cvičení seniorů a rehabilitační cvičení seniorů.

Rehabilitační cvičení seniorů

Zdravotní, relaxační a posilovací cvičení, pod odborným vedením fyzioterapeutky je vhodné nejen pro seniory, ale pro všechny, kteří si chtějí protáhnout tělo, vylepšit fyzickou kondici 
a odstranit bolesti zad, páteře a ztuhlost kloubů. Cvičení probíhá s využitím různých rehabilitačních pomůcek – velkých míčů, overbalů aj. Tempo, míra zátěže, výběr a náročnost cviků jsou uzpůsobeny věku a schopnostem cvičících. Případná zdravotní omezení cvičících jsou zohledněna. Cílem cvičení je obnova nejen fyzické, ale i psychické harmonizace těla.

Termín konání akce: pondělí 14:00  -15:00 (ZŠ Zachar, Albertova 4062 / 8,  Kroměříž 767 01)

Lektor rehabilitačního cvičení: Šárka Sklenářová

Kondiční cvičení

Akce probíhá v prostorách tělocvičny. Ke cvičení jsou využívány gymnastické míče, overbaly a gymnastické gumy. Cvičí se v přiměřeném tempu, s minimální zátěží, s ohledem na momentální možnosti a zdravotní stav účastníků. Jednoduchá cvičení pomáhají udržet dobrou tělesnou i psychickou kondici, pohyblivost i obratnost.

Termín konání akce: pondělí 10:00 -11:00 (SZŠ Kroměříž, Alberova 4261,  Kroměříž 767 26)

Lektor kondičního cvičení: Jindřiška Jurečková

Přihlášky lze podávat v Centru pro seniory Zachar, ul. Velehradská 625/4, vstup z Hanáckého náměstí, tel.: 731 090 830.

Fotografie v samostatné fotogalerii.

 

Články rubriky

Trénování paměti seniorů

  • 10. Říjen 2013 - 9:41

Od října tohoto školního roku škola ve spolupráci s Centrem pro seniory Zachar opět nabízí trénování paměti seniorů.

Letní prázdniny čekají i seniory

  • 15. Červen 2012 - 12:15

S koncem školního roku přichází i závěr seniorských volnočasových aktivit - kondičního cvičení a trénování paměti. Obě aktivity probíhají na naší škole již několikátým rokem a setkávají se stále větším zájmem.