Rakovina tlustého střeva a konečníku je léčitelná -

  • 10. Březen 2014 - 9:09

pod tímto názvem proběhla 19. února druhá ze čtyř plánovaných přednášek organizovaných v tomto školním roce pro širokou veřejnost.

Přednášející MUDr. Vít Rozsypálek (Nemocnice Milosrdných sester sv. Vincence de Paul, Malý Val, Korměříž) seznámil přítomné se základními projevy i rizikovými faktory vzniku této obávané choroby. Upozornil na včasnost odhalení prvních příznaků i na současné možnosti diagnostiky a léčby. Přednáška
se setkala s opravdovým zájmem. V následné diskuzi jsme s potěšením zjistili, že laická veřejnost
je v této oblasti dobře informována, neboť byly pokládány často zasvěcené otázky. Účast na této akci přijala i paní Marie Sedláčková, která v Kroměřížské nemocnici a.s. pracuje jako sestra specialistka
na ošetřování ran a stomií. Srozumitelnou formou přiblížila problematiku života stomiků a svoji prezentaci doplnila i ukázkami pomůcek tvořících různé stomické systémy. Mnozí z přítomných tak měli možnost osobně si vše prohlédnout a také si uvědomit, že život se stomií jistě není jednoduchý, přesto se současným sortimentem nabízených pomůcek může mít dobrou kvalitu, a to  po dlouhá léta.

V úvodu středečního odpoledne byli žáci 3. a 4. ročníku opět připraveni změřit všem zájemcům základní zdravotní parametry a doprovodit výsledky měření vysvětlením a případným doporučením k další péči nebo návštěvě odborníka. Měření využilo kolem 50 zájemců.

Další přednáška je plánována na 26. března a má název „Onemocnění štítné žlázy“.

Fotogalerie zde


Související články