Předvánoční koledování

  • 21. Prosinec 2018 - 5:43

Dne 11. prosince 2018 proběhla na naší škole zajímavá akce, kde jsme dětem z Dětského domova v Kroměříži připravili vánoční překvapení.

Společně s prvním ročníkem ZA jsme se pokusili vytvořit pro naše malé návštěvníky tu pravou vánoční atmosféru, která by v těchto dnech klidu a míru měla navštívit každého z nás.

Děti se mohly těšit na zpívání klasických českých koled, které byly doprovázené společně s naším hlasem i klávesami, rolničkami a dobrou náladou, dále pak měly šanci upustit uzdu své fantazii při vyrábění svícínků a na posilněnou dostaly ovocný punč („pochopitelně dětský“), cukroví, a nakonec přišel na řadu i vánoční dort. Aby to nebylo jen o dobrotách, tak my jako škola jsme ukázali, čemu se také učíme. Děti z Dětského domova měly možnost si vyzkoušet první pomoc, kterou měla na starost paní učitelka Strnadelová s žáky prvních ročníků.

Tato akce nebyla jen o tom udělat někomu radost, ale i o tom si uvědomit, že někteří z nás nemají to štěstí a nemohou být na Vánoce doma se svou rodinou. Jsem ráda, že jsem společně se svými přáteli mohla tuto atmosféru sdílet a pomoci tak alespoň trochou těm, co to potřebují.

Poděkování patři hlavně paní učitelce Karafiátové, která celou tuto akci perfektně zorganizovala, a i za tak krátký čas dokázala vytvořit něco kouzelného. Dále také poděkování patří mým kolegům a spolužákům z mé třídy, bez kterých by to nešlo. Každý z nás z toho má jiné pocity a každý z nás si z toho také něco jiného vezme.

Na závěr bych asi jen chtěla zmínit citát od slavného řeckého básníka Pindarose, jehož slova vystihují celý tento den: „Každý dar, i sebemenší, je ve skutečnosti veliký, byl-li dán s láskou.“ Nedívejme se na to, jakou mají dary hodnotu, ale na to, jestli jsou od srdce.

Autor:  Pavlína Bartáková, žákyně 2. B, studijní obor Sociální činnost

Fotogalerie zde

V rámci této akce, kterou pořádá SZŠ Kroměříž, byly pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ Kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Související články