Okresní kolo projektu „Máš na to“ a 3. místo žákyň třídy 4. A

  • 7. Říjen 2016 - 6:33

Dne 6.10.2016 proběhlo okresní kolo projektu ,,Máš na to“, který realizovala Policie ČR. 

Celý program probíhal v areálu TJ Slavie, a to jak ve vnitřních, tak ve venkovních prostorách. Program byl zaměřen na určení fyzické kondice, ale také na zhodnocení psychické odolnosti potencionálních uchazečů pro práci u policie.

Naši školu reprezentovaly žákyně čtvrtého ročníku, a to Tereza Manďáková, Hana Kratochvílová, Natálie Lysáková, Vanessa Matyášová a Petra Sovadinová. Tato sestava byla zcela ojedinělá, jelikož se skládala pouze ze ženských členek. A už v tomto ohledu braly holky vítězství. Úkol neměly vůbec jednoduchý, jelikož statnými protivníky jim byli studenti dalších pěti škol z Kroměříže a okolí.  V první části se holky popraly s testem tělesné zdatností, který zahrnoval  člunkový běh, kliky, vzpor ležmo, celomotorický test a běh na 1000 m. Žákyně podaly maximální výkon s cílem reprezentovat, ale také posunout své vlastní fyzické hranice, což se jim určitě podařilo. Mimo fyzickou stránku bylo v centru zájmu také prověření týmového ducha a tvůrčího myšlení. Prostřednictvím zážitkových aktivit, si žákyně vyzkoušely činnosti,  které napomáhají rozvíjení dovedností a schopností efektivně komunikovat. Domnívám se, že v této disciplíně byly žákyně, jako ryby ve vodě. Předvedly perfektní výkon.

Týmový duch, příjemná atmosféra, vzájemná podpora a spolupráce vyhouply holky na úžasné 3. místo. Žákyním patří velký dík za reprezentaci školy.

Mgr. Barbora Hofrová

Fotogalerie zde

 


Související články