Ohlédnutí za činností Harmonie v loňském školním roce 2018/2019

  • 11. Září 2019 - 14:50

Loňský školní rok 2018/2019 v Harmonii přinesl několik zajímavých zážitků a činností. 

Kromě běžných každoročních schůzek Výboru spolku a listopadové členské schůze se v loňském roce Harmonie spolupodílela a organizovala několik netradičních akcí.

V březnu Harmonie pořádala 1. ročník Fitness zumba maratonu. Zumba maraton připravila Harmonie nejen pro studenty a pedagogy naší školy, ale i pro širokou veřejnost. Účelem akce byla podpora zdravého životního stylu, kdy si  všichni účastníci pod vedením instruktorky Šárky Jerglové užili dvě hodiny moderního fitness zumbování, jehož součástí bylo samozřejmě i zajištění pitného režimu a zdravého mlsání. Vybrané peníze pak byly použity pro financování studijních aktivit  našich studentů.

Druhý květnový týden, kdy se slavil svátek všech maminek, podpořila Harmonie charitativní bazárek kabelek v Kyselovicích, kdy výtěžek z prodeje kabelek putoval ve prospěch organizace Mamma  HELP (Centrum pomáhající ženám s rakovinou prsu a jejich blízkým). Akci Harmonie podpořila školní sbírkou kabelek, kdy se na naší škole podařilo vybrat celkem 3 velké pytle plné kabelek a tím přispět k zisku celkové částky 7 000 Kč, která putovala na konto již zmiňované organizace.

Další a současně poslední akcí Harmonie byla akce ,,Daruj klubíčko“ , která probíhala v jarních měsících. Jednalo se o sbírku nepotřebných klubíček vlny, které pak putovaly na novorozenecké oddělení Nemocnice Přerov. Na novorozeneckém oddělení z nich pak zdravotnický personál háčkoval zvířátka pro nedonošené novorozence umístěné v inkubátoru. Po propuštění do domácího prostředí si pak samozřejmě každé miminko svou hračku mohlo na památku odnést.

Před námi je už ale další školní rok, ve kterém bude mít Výbor Harmonie jistě spoustu dalších zajímavých nápadů a uspořádá, popřípadě podpoří další netradiční aktivity.

Za povedené akce a podporu patří poděkování všem studentům, pedagogům, účastníkům z mimoškolních řad a v neposlední řadě i členům Výboru Harmonie.

Mgr. Lucie Skácelíková

Fotogalerie zde


Související články