Nové trendy v léčbě diabetu - závěrečná zpráva

  • 15. Březen 2012 - 8:35

Dne 15. března 2012 se v Klubu Starý pivovar uskutečnila poslední z cyklu přednášek připravovaných Centrem zdraví při Střední zdravotnické škole Kroměříž.


Závěrečným tématem byly NOVÉ TRENDY V LÉČBĚ DIABETU. Přednášku připravila MUDr. Dita Pospíšilová, specialistka v oboru diabetologie. Diabetes mellitus každoročně nově postihne tisíce lidí. Jde o závažné chronické onemocnění, a proto je důležité mít co nejvíce informací, aby bylo možné nemoci předejít nebo alespoň zabránit vzniku a rozvoji řady nepříjemných komplikací. MUDr. Pospíšilová erudovaně a srozumitelně informovala přítomné posluchače nejen o novinkách v léčbě diabetu, ale přidala spoustu nových informací a doporučení pro co nejkvalitnější život s diabetem.
Pozvání k účasti přijal také Ing. Pavel Holub z firmy MTE specializující se na výrobu obuvi pro diabetiky. Prezentace byla doplněna mj. také ukázkami vhodných ponožek pro diabetiky.
Přednášku MUDr. Pospíšilové i vystoupení Ing. Holuba hodnotili všichni přítomní jako velmi zajímavé a užitečné. Na závěr měli účastníci možnost konzultovat své individuální problémy s přítomnými odborníky.
Přednášky se zúčastnilo 30 osob, které současně využily možnosti nechat si změřit hodnoty základních zdravotních ukazatelů. Měření hladiny cholesterolu a cukru v krvi, krevního tlaku a dále tzv. BMI se opět zhostily žákyně 2. A třídy: Mikulcová Sylvie, Langrová Leona,                  2. B třídy: Všetulová Denisa a 3. A třídy:Závišková Lucie.

Poslední příležitost setkat se s aktivitami Centra zdraví v tomto školním roce představuje tentokrát již 11. ročník Mezinárodního dne ošetřovatelství, který je
plánován na 10. května v době od 9.00 do 12:00 hodin - udělejte něco pro své zdraví a navštivte nás na Velkém náměstí v Kroměříži!

Dana Aronová
koordinátorka Centra zdraví při SZŠ Kroměříž


Související články