Moje nejzajímavější kazuistika

  • 23. Březen 2013 - 10:25

Žáci studijního programu na SZŠ Zdravotnický asistent se utkali ve velmi konkurenční soutěži „Moje nejzajímavější kazuistika“.

Již IX. ročník soutěže se těšil hojné účasti přítomných. Soutěžící reprezentovali  zdravotnické školy z různých koutů republiky, příkladně (Nový Jičín, Frýdek Místek, Brno, Šumperk, Vsetín, Uherské Hradiště, Olomouc, Zlín a v neposlední řadě SZŠ Kroměříž). Vybraní studenti třetích ročníků ze  SZŠ v Kroměříži  se účastnili jako odborní porotci     a další část našich spolužáků se zařadila do role odborných – pozorných posluchačů. V soutěži bylo představeno celkem 9 kazuistik z oblasti chirurgických, interních i specializovaných pracovišť. Některé příspěvky prezentovali jednotlivci  a některé přednášeli ve dvojicích tzv.spoluautoři. Hned v první části soutěže nás zaujal zajímavý příběh, který nás uvedl v úžas, dozvěděli jsme se, že běžné odstranění mandlí u  malého dítěte může vést k vigilnímu kómatu, a dále nás také bavila kazuistika klienta s otravou kofeinem (Brno SZŠ -  Jaselská).

Pro všechny zúčastněné bylo vytvořeno velmi příjemné prostředí a  příkladné pohoštění. Mile nás překvapilo, že soutěž moderovala naše bývalá spolužačka Míša Čižmářová.

Nám jako správným  patriotům se pochopitelně nejvíce líbila  kazuistika Lenky Frydrychové ze 4.A  z chirurgického oboru ortopedie (pacientky - seniorky   po totální endoprotéze kyčelního kloubu).

Tato soutěž  byla  pro nás v mnohém přínosem a inspirací, poučili jsme        se jak v oblasti komunikace, grafického zpracování prezentace, tak v oblasti výběru obsahu pro  další vlastní práci při tvorbě prezentací v obecné rovině i pro přípravu na soutěž v  příštím roce. Je nad slunce jasné, že i v této soutěži platilo známé heslo, že „Štěstí a úspěch přeje připraveným…“!

 

Autorka článku: Markéta Bečicová, žákyně SZŠ v Kroměříži ze 3.A

Verifikovala: Mgr. M.Karafiátová

 

Fotogalerie zde.


Související články