Celostátní soutěž v první pomoci

  • 26. Červen 2019 - 9:50

Ve dnech 19.- 20.6. 2019 se žákyně 1.B Miroslava Kameníková, Brigita Ševčíková, Klára Urbanová a Adéla Janáčková zúčastnily soutěže v první pomoci v Jihlavě v Mladém Bříšti. 

První den po příjezdu děvčata splnila 4 stanoviště, na kterých se trochu oklepala a druhý den dalších 5, poté ještě plnila fyzické testy. I když se děvčata dost stresovala, tak se se vším poprala. Přece jen to byla jejich první soutěž. Byly případy jako například infarkt myokardu, cévní mozková příhoda, hluboká řezná rána s masivním krvácením, autonehoda se srážkou bruslaře a skateboardisty, u které bylo účastníkem i roční dítě. Nehoda cyklistických kol, zneužití alkoholu, u kterého muselo být využito cizího jazyka, protože figuranty dělali žáci z Německa. Hypoglykémie společně se zmatenými ženami, které nám měly stěžovat práci. Zasažení elektrickým proudem, kde pak probíhaly dvě resuscitace. Popáleniny, propíchnuté chodidlo hřebíkem, poranění páteře, krvácení do břicha atd. U všech těchto případů práci stěžovali lidé s menším zraněním a také ti, kteří se báli o své blízké či kamarády. Pro děvčata to byla obrovská zkušenost, ze které si odnesla hodně zkušeností, jak od záchranářů, tak i figurantů.

Mgr. Strnadelová Petra, garant první pomoci

Fotogalerie zde

V rámci této akce, kterou pořádá SZŠ Kroměříž, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Související články