12.ročník celoštátnej súťaže v prvej pomoci

  • 19. Červen 2017 - 7:12

Na základě výhry v loňském celostátním kole soutěže v první pomoci na Slovensku letošní soutěž organizovala Střední zdravotnická škola v Žilině 13. – 14. 6. 2017. 

Naši prváčci, kteří absolvovali v letošním školním roce výuku první pomoci a aktivně  procvičovali, přijali výzvu a vydali se zkusit prodat své znalosti a dovednosti na Slovensko.  V rámci 1. dne  vyslechli 2 odborné přednášky záchranářů slovenské soukromé firmy Falck a shlédli ukázky výcviku psů a ukázky pomocných složek integrovaného záchranného systému. Následující den poměřili své síly se staršími kolegy slovenských SZŠ, kteří se probojovali v regionálních kolech. Velitele Miroslava Olivíka a členy družstva Petra Vláčila a Luboše Medka nezaskočily situace rychlé pomoci, hromadné neštěstí ani fyzické testy zdatnosti, natož teoretický test. Přestože se žáci neumístili na předních místech, nabyli dojmu, že první pomoc je velmi akční a zajímavý obor a že příští rok všem ukážou.

Nezbývá než popřát hodně sil do nadcházející přípravy a dostavující se úspěch.

Všem moc děkuji za vzornou reprezentaci České republiky, kterou předvedli podle slov pedagogů a záchranářů, našich slovenských kolegů.    

Hana Kovářová, vedoucí semináře první pomoci

Fotogalerie zde


Související články